Zula Kadınlar Ligi’nin şampiyonu Aski Espor oldu

Oyun & Game

28.10.2020 19:35

InGame Group tarafından “Zula Kadınlar Ligi” adıyla başlatılan Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar espor ligi, 25-26 Temmuz’da yapılan final karşılaşmalarının ardından ilk şampiyonunu çıkardı. Dünyada da az sayıda bulunan kadınlar espor ligleri arasında yerini alan ve 13 Haziran’da başlatılan Zula Kadınlar Ligi’nde 6 profesyonel takım 7 hafta boyunca mücadele ederken, espor tarihine de adlarını yazdılar.

ABB Aski Espor, fastpay WildCats, Gamers of Future, İstanbul Espor Kulübü, Mod-z ve Steel Tactics takımlarının katılımıyla gerçekleşen Lig, finallerle birlikte 7 hafta boyunca devam etti.

KADINLAR LİGİNİN İLK ŞAMPİYONU ABB ASKİ ESPOR

Tüm karşılaşmaların online olarak yapıldığı ligde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın öncülüğünde Türkiye’nin ilk belediye espor takımı olarak kurulan ABB Aski Espor, şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu. ABB Aski Espor, ayrıca lig boyunca hiçbir maçı kaybetmeyerek kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu.

40 bin TL’lik ödül havuzuna sahip Zula Kadınlar Ligi’nde, Fastpay Wildcats takımı final karşılaşmasını kaybederek ikinci olurken, Gamers of Future ise Zula Süper Lig 5. Sezon’da üç kulvarda şampiyon olan Mod-z’yi mağlup ederek üçüncü oldu.